Portfolio Guy de Jaegher

Guy De Jaegher is een Vlaamse fijnschilder die uiterst precies en op realistische wijze met groot technisch vakmanschap zijn voorstellingen uitwerkt. Hij volgde van kindsaf aan les aan de kunstacademie van Kortrijk en studeerde vervolgens grafische kunsten, waaronder kalligrafie, aan het Sint Lucas Instituut te Doornik.

 

De Jaegher is volledig autodidact wat de fijn- en miniatuurschilderkunst betreft. Hij werkt met olieverf en voornamelijk op paneel in zijn atelier van een voormalige boerderij bijna boven op de Kluisberg in Amougies.

Vaak is hij maandenlang met grote precisie bezig met de voltooing van weer een nieuw stilleven. Laag over laag brengt hij de olieverf aan op het paneel tot het gewenste eindresultaat bereikt is. Hij liet zich inspireren door oude meesters in de fijnschilderkunst zoals Floris van Dijck (1575 – 1651). Eén van de oudst bekende schilders van “voedsel op een tafel”… Ook Gerard Dou draagt De Jaeghers bewondering weg.

Vanaf de begin jaren tachtig neemt Guy deel aan exposities in binnen- en buitenland. Zijn werken vonden hun weg over de hele wereld. De stillevens van Guy De Jaegher horen inmiddels tot de top van fijnschilders.

Guy noemt zich zelfverzekerd een beoefenaar van het schilderkunstig realisme en schrijft: “Wanneer ik de dingen schilder, schilder ik ze vanop afstand… Maar in tegenstelling tot diegenen die ze niet meer zien wanneer ze er te dichtbij komen, en, omdat ik er van hou ze te bekijken en aan te raken, hun raadselachtigheid, hun unieke aanwezigheid vast te stellen, schilder ik ze zonder nevel, zonder mist, geen impressie van, maar reëel met het blote oog, zoals ze zijn, van heel dichtbij.”

“Geredde schoonheid” is een boekje dat is uitgegeven met afbeeldingen van een groot aantal schilderijen, waarin de bekende Vlaamse schrijver/dichter Frans Boenders op uitmuntende wijze de kunstschilder en zijn werken omschrijft. U kunt dit boekje via ons bestellen. De prijs bedraagt € 15,40 voor verzending naar Nederland inclusief verzendkosten.

Kom schilderijen kijken…
U bent van harte welkom om, na telefonische afspraak, schilderijen van Guy De Jaegher te bekijken in zijn atelier.
Een bezoek in het weekend of ‘s avonds is mogelijk. De prijzen van de schilderijen verstrekken wij u op aanvraag.

Asperges

Olieverf op paneel, 100 x 80 cm. GUY801  Prijs op aanvraag

La Lagune 1982

Olieverf op paneel, 100 x 80 cm. GUY803  Prijs op aanvraag

Femme…

Olieverf op paneel, 90 x 60 cm.  GUY802  Prijs op aanvraag

Vuur der Zinnen

Olieverf op paneel, 50 x 60 cm GUY805 

Zilveren glashouder

Olieverf op paneel, 30 x 24 cm.  GUY806  Prijs op aanvraag

Wijnglas met noten

Olieverf op paneel, 40 x 30 cm.  GUY804 

Een uitnodiging

Olieverf op paneel, 60 x 40 cm. GUY807  Prijs op aanvraag

Het schuldbriefje

Olieverf op paneel, 30 x 24 cm GUY811 Prijs op aanvraag

Tinnen waterkan

Olieverf op paneel, 80 x 60 cm.  GUY808  Prijs op aanvraag

Kleine peertjes

Olieverf op paneel, 16 x 23 cm.  GUY809  Prijs op aanvraag

Floris van Dijck

Olieverf op paneel, 100 x 80 cm. GUY814  Privé collectie

Rood appeltje

Olieverf op paneel, 16 x 23 cm.  GUY810  Prijs op aanvraag

Halve appel…

Olieverf op paneel,  23 x 25 cm.  GUY813  Prijs op aanvraag

Sinasappel

Olieverf op paneel, 25 x 20 cm.  GUY815  Prijs op aanvraag

Citroen en kersen

Olieverf op paneel, 30 x 25 cm.  GUY812  Prijs op aanvraag