Portfolio Leo van den Ende

 

Leo van den Ende schildert hier het Panorama van de Bollenstreek
Leo van den Ende is geboren in Den Haag op 6 maart 1939 als enig kind van de bekende kunstschilder Hendricus Johannes (Henk) van den Ende en Maria Frederika van Nelfen.
Van 1959 tot 1960 woonde hij eerst enkele maanden in Parijs en vervolgens in Fontainebleau, waar hij samen met zijn vader de Impressionisten en de School van Barbizon bestudeerde. In 1978 sloot hij vriendschap met de in 1888 geboren Alexander (Lex) Coenraad Rosemeier, de laatste exponent van de Leidse School. 
Vervolgens kreeg van den Ende jarenlang les van deze bekende Leidse kunstschilder.

Panorama van de Bollenstreek
Op 22 maart 1997 zette Leo van den Ende de eerste streek op het doek in de toemalige locatie van TulipLand in Voorhout.

Het verdwijnen van vele boerderijen, bollenschuren, molens, huizen en typerende bollenlandschappen in de Bollenstreek baarde Van den Ende grote zorgen. De cultuurhistorische waarde van de Bollenstreek moest bewaard blijven. Vanuit dit gedachtegoed is het idee voor een Panorama van de Bollenstreek ontstaan.

In de periode tot 22 mei 2008 schilderde hij het grootste bloemenpanorama ter wereld met een lengte van 63 meter en een hoogte van 4 meter. Jaarlijks kwamen duizenden belangstellenden de vorderingen op het doek volgen. Het bollenlandschap uit de periode van de jaren vijftig werd vastgelegd in het gebied van Wassenaar tot Heemstede, met van elke plaats uit de bollenstreek heel herkenbare en karakteristieke gebouwen en objecten. Door deze geweldige prestatie is Van den Ende internationaal bekend geworden en vinden zijn schilderijen hun weg naar liefhebbers over de gehele wereld.
Momenteel is het Panorama opgeslagen in afwachting van een nieuwe geschikte locatie voor een permanente expositie.

Boek
Er is een tweetalig (Ned./Eng.) boek uitgegeven over het ontstaan van het Panorama Van den Ende en de ontwikkelingen rond de eerste zes jaren. Tevens de biografie en achtergronden van de schildersloopbaan van de kunstschilder.
Het boek is 30 x 27,5 cm. in zeer luxe kwaliteit uitgevoerd met een harde cover.
Er is een uitklapper van het Panorama van 116 cm en er zijn 91 kleurenafbeeldingen en 11 zwart/wit afbeeldingen in het boek opgenomen. Het boek is gesigneerd.

U kunt dit boek bestellen via onze website.
De prijs bedraagt € 35,– exclusief verpakkings- en verzendkosten, welke afhankelijk zijn van de bestemming. (€ 10,25 in Nederland  -  € 15,50 Europese Unie  -  € 17,50 overig Europa  -  € 24,– buiten Europa).

Panorama van de Bollenstreek, door kunstschilder Leo van den Ende

Overzichtsafbeelding van het Van den Ende Panorama van de Bollenstreek. 

 

Nadat het Panorama is afgerond in 2008 heeft Leo van den Ende een aantal jaren nieuwe schilderijen gemaakt van zijn geliefde en herkenbare onderwerpen. Er zijn weer fraaie bollenlandschappen, stadsgezichten en bloemstillevens in olieverf op doek vereeuwigd. Deze schilderijen zijn in onze galerie te koop. Bij aankoop van een schilderij ontvangt u het boek kado.

Schilderijen van Leo van den Ende bevinden zich in permanente collecties van:
Museum De Zwarte Tulp, Lisse  -  Museum Oud Noordwijk  -  Muzee Scheveningen  -  Stadsmuseum Woerden  -  Stedelijk Museum de Lakenhal, Leiden  -  Stichting Katwijks Museum  -  Teylers Museum, Haarlem  -  Museum Hof van Busleyden in Mechelen, België  -  The Holland Museum in Holland, Michigan, USA.
Meer informatie over het Panorama vindt u bij www.vandenendepanorama.com

Kom schilderijen kijken in Noordwijk…
U bent van harte welkom om, na telefonische afspraak, schilderijen van Leo van den Ende te bekijken in onze galerie.
Een bezoek in het weekend of ‘s avonds is mogelijk.

Sassenheim III

Olieverf op doek, 50 x 70 cm.  END756  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Noordwijkerhout III

Olieverf op doek, 50 x 70 cm.  END704  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Delft

Olieverf op doek, 50 x 70 cm.  END757  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Maaldrift, Wassenaar

Olieverf op doek, 24 x 30 cm.  END655  Prijs € 1.500,- incl. lijst

Lage Zij Koudekerk

Olieverf op doek, 24 x 30 cm.  END659  Prijs € 1.500,- incl. lijst

Dwingeloo

Olieverf op doek, 40 x 50 cm.  END638  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Nieuwkoop

Olieverf op doek, 50 x 70 cm.  END658  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Noordwijkerhout IV

Olieverf op doek, 30 x 40 cm.  END654  Prijs € 2.000,- incl. lijst

Nieuwkoop II

Olieverf op doek, 50 x 70 cm.  END660  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Gemengd veldje

Olieverf op doek, 24 x 30 cm.  END680  Prijs € 1.500,- incl. lijst

Noordwijk

Olieverf op doek, 30 x 40 cm.  END686  Prijs € 2.000,- incl. lijst

Spaarndam

Olieverf op doek, 40 x 50 cm.  END687  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Hillegom

Olieverf op doek, 40 x 50 cm. END734  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Lisse II

Olieverf op doek, 50 x 70 cm. END692  Prijs € 5.000,- incl. lijst

Rijnsburg

Olieverf op doek, 40 x 50 cm. END753  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Warmond

Olieverf op doek, 30 x 40 cm. END752  Prijs € 2.000,- incl. lijst

Noordwijkerhout

Olieverf op doek, 30 x 40 cm. END735  Prijs € 2.000,- incl. lijst

Sassenheim II

Olieverf op doek, 40 x 50 cm. END738  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Voorhout III

Olieverf op doek, 30 x 40 cm. END703  Prijs € 2.000,- incl. lijst

Wassenaar II

Olieverf op doek, 40 x 50 cm. END722  Prijs € 3.500,- incl. lijst

Pagina 1 van 212